Grup Serban

Director Supply Chain – cod DS/SG

Descriere JOB
Directorul Supply Chain gestionează eficient resursele umane, financiare si tehnice ale Directiei Procurement in conformitate cu politicile si procedurile Grup Serban Holding.

Responsabilități principale:
/stabilește politicile și obiectivele Direcției Procurement în concordanță cu obiectivele strategice ale Grup Șerban Holding și monitorizează permanent gradul de realizare a acestora;
/aprobă bugetul de venituri și cheltuieli al Direcției Procurement, monitorizează și actionează în vederea realizării bugetelor previzionate și indicatorilor de performanță;
/coordonează procesele de achiziții bunuri și servicii și activitățile logistice din cadrul grupului;
/dezvoltă și implementează proceduri de Vendor Management și Vendor Data Base în vederea actualizării bazei de date furnizori a grupului;
/dezvoltă și implementează strategii și proceduri specifice de achiziții bunuri și servicii;
/dezvoltă și implementează strategii de achiziții publice bunuri și servicii pentru a menține securitatea și calitatea ofertei precum și nivelul optim de preț de achiziție al acesteia;
/identifică oportunitățile și riscurile pentru Direcția Procurement prin urmărirea evoluției industriilor specifice. Sectoarelor pe care le deserveste Direcția: tendințe în piață, reglementări, fiscalitate, influențe externe, tehnologie, mediu de afaceri și indicatori macroeconomici;
/implementează schimbările necesare pentru a eficientiza procesele de achiziții bunuri, servicii și procesele logistice;
/negociază cu furnizorii semnificativi, identificând și aplicând oportunitățile de reducere a costurilor pentru atingerea obiectivelor financiare fără a diminua nivelul de calitate al produselor sau serviciilor achizitionate;
/reprezintă Grup Șerban Holding în relațiile cu furnizorii și cu potențialii furnizori de bunuri și servicii ai grupului, cu autoritățile și cu toate organizațiile cu impact real sau potențial asupra activității Direcției Procurement;
/asigură managementul operațional al Direcției și dezvoltă rețeaua de relații strategice cu stakeholderii în vederea dezvoltării activităților Direcției Procurement;
/monitorizează procesele de management operațional, financiar, supply chain management, change management și management resurse umane din cadrul Direcției Procurement în vederea îmbunătățirii continue a acestora.

Candidatul ideal
Candidatul ideal are următoarele studii, experiență, competențe și abilități:
/Absolvent cu studii superioare de licență/master în domeniul economic, tehnic sau logistic;
/Cursuri de specializare în management operațonal și supply chain management constituie un avantaj;
/Experiență în poziție de management în domeniul Procurement este un avantaj;
/Experiență de minim 3 ani pe poziția de Senior Buyer într-o companie multinațională este o cerință obligatorie;
/Capacitate de a lucra eficient sub presiune, proactivitate, adaptabilitate si flexibilitate, responsabilitate;
/Abilități de identificare și rezolvare a problemelor;
/Negociator experimentat cu bune abilități de public speaking;
/Spirit de echipă, adaptabilitate socială și abilitate de mediere a conflictelor;
/Competențe de supply chain management, change management, time management, general management;
/Gândire analitică, capacitate de multitasking, gândire critică, competențe digitale de Microsoft Office;
/Competențe digitale de procurement management software și inventory management software reprezintă un avantaj.

Locaţia: Filipeşti, Comuna Bogdănești (zona limitrofă Oneşti), jud. Bacău.

Oferim:
• salariu motivant, bonusuri de performanță;
• mașină de serviciu;
• posibilitatea de a participa la diverse programe de instruire;
• contract pe perioadă nedeterminată;
• oportunitatea de a face parte dintr-o echipă profesionistă și ambițioasă;
• potențial de dezvoltare într-o companie dinamică.

Așteptăm CV-ul dumneavoastră la email: hr@grup-serban.ro până la data de 27 martie 2020, vă rugăm să menționați codul poziției pentru care ați aplicat. Candidații pre-selectați în urma analizei aplicațiilor vor fi contactați începând cu data de 23 martie 2020.