Grup Serban

Administrator retea calculatoare

Candidatul ideal este concentrat pe obiective si solutii si are abilitati de prioritizare a activitatilor.

Cunostinte si abilitati tehnice:

/ calculatoare si dispozitive periferice (inginerie, instalare, configurare, intretinere)
/ retele de comunicatii date-voce
/ echipamente active (switch, router, telefoane mobile, etc)
/ sisteme de operare Linux, Windows (instalare, configurare, intretinere, etc).
/ aplicatii tip office (client e-mail, Microsoft Office, alte aplicatii specifice companiei).
/ configurari VPN

Descrierea jobului:
/ administrare si configurare servere Linux si Windows 2012 – 2016
/ administrare back-up servere (acronis)
/ instalare, configurare si administrare echipamente de retea (router, SW, AP-uri)
/ instalare, configurare si mentenanta sisteme de supraveghere video
/ administrare server mail (ubuntu 16, ispconfig, Microsoft 365)
/ configurarea si securizarea legaturii internet si intranet
/ proiectare si cablare retea de date si sisteme de supraveghere video
/ lucrari de modernizare sau extindere a retelei existente
/ diagnosticare hardware si software echipamente it (calculatoare, laptopuri, imprimante)
/ training pentru utilizatori in folosirea diverselor aplicatii (suita office, charisma)

Locaţia: Sediul Grup Șerban Holding din judetul Bacău

Oferim:
/salariu motivant, bonusuri de performanță,
/posibilitatea de a participa la diverse programe de instruire,
/contract pe perioadă nedeterminată,
/oportunitatea de a face parte dintr-o echipă profesionista, tânără și ambițioasă,
/potential de dezvoltare intr-o companie dinamică.

CV-ul poate fi trimis la adresa de e-mail hr@grup-serban.ro